“Tegelikult see polegi päris klassikaline kunstinäitus, pigem pop-up kunstigalerii,” selgitab kunstnik oma piltide keskel õhinaga.

Väljapanekut avades oli kunstniku kontseptsiooniks natuke enam kui ainult maalid seina riputada. “Tahtsin, et siin oleks koos piltidega midagi veel, mis mind iseloomustab – minu isikupärastatud rõivad, jalanõud, tarbeesemed,” kõneleb hiljaaegu oma sünnipäeva tähistanud Ewa-Kaisa Plakk. “Aastad lähevad. Möödunust peab jääma mingi mälestus, näitus on seega nagu veelahe tehtu ja veel tegemist ootava vahel.”

Galerist rõhutab, et on oma tööde loomisel ideid ja inspiratsiooni saanud läinud sajandi alguse kuulsalt itaalia-prantsuse kunstnikult, kelle soontes voolas ka juudi verd ehk Amedeo Clemente Modiglianilt. Ewa-Kaisa usub, et on selle Pablo Picasso kaasaegse, konkurendi ja kodakondse suurim fänn Eestis. “Avastasin enda jaoks Modigliani tosin aastat tagasi. Mulle hakkas imponeerima tema elufilosoofia, tema mõttekäigud kunsti kohta. Just temale kuuluvad sõnad, et enne ei saa maalida silmi, kui sa ei tunne hinge,” kõneleb Ewa-Kaisa Plakk oma iidolist.

Foto: Ülo Russak

 

Artikkel on kogu pikkuses loetav siin:

Harju Elu!

❤️

Ewa-Kaisa

tänulik kunstnik