Tundub, et viimasel ajal on kõik spetsialistid. Kord hüütakse vastuseid lavalaudadelt, kord raamatulettidelt. Vahet pole, mitu teost kirjutatakse või kui uhke on teadja kaanepilt. Kui aastas on 365 päeva, siis mitusada erinevat hetke naised tahavad?

Uskuge mind, meie ühes päevas võivad mööduda kõik aastaajad, olenevalt me hormonaalmaastikust. Seda teemat ei suuda lahata ükski meeshing, ükskõik kui nägus ta ka pole või kui kõva häälega me saalis kaasa ei naeraks. Miks? Sest kõik oleneb taustsüsteemist. Ühel päeval vaatasin dokfilmi, kus Taimaalt Taani eksporditud noored naised rääkisid oma lugu. Kes kurtis ilma, kes muu üle, aga kõik olid rahul Taanimaa meestega. Mõni pelgalt seepärast, et mees lubab tal jääda televiisorit vaatama, kui ise magama läheb. Uskumatu, kas pole? Kas kujutate ette, kui peaksime oma kaasalt selleks luba küsima?

Foto: Marek Maide

Paratamatult kuulsin pealt kahe noore naise sädistamist. „Ausõna, mul pole meest vaja rohkemaks kui viljastamiseks,“ selgitas üks sõbranna teisele. Kuulda, et seksi jaoks on Tinder ja Amore Mio ning meest kui sellist pole üldsegi vaja, oli kergelt öeldes õõvastav. Ma ei tea, miks need naised sedaviisi arutlesid. Kas olid päikesemärgid kehvas seisus või magnettorm kellegi südames, aga midagi oli väga valesti. Samas usun tõemeeli, et kõik inimesed soovivad tegelikult lähedust ja hoolimist ning hoidmist. Olenemata soost ja maailmavaatest ning regioonist, kus elavad.

Love Is All You Need – Beatles

Ausalt öeldes olin ma hämmingus, kui kuulsin Stress Management koolitusel, et läheduse puudumine on stressifaktoritest esimesel kohal. Vahel arvasin, et see on minu kapriis, aga tuleb välja, et olen õigel teel. Mida rohkem me sissepoole elame ja end raamidesse surume, seda haigemaks jääme. Seega on, millega tegeleda.

Kui nüüd üdini aus olla, siis ma tõesti ei tea, mida naised tahavad. Nii palju, kui on naisi, on ka erinevaid arvamusi. Kes tahab igavest noorust, kes uut saapapaela.

Ja keda kotib, mida teised tahavad. Oluline on endaga hakkama saada. Püüdes selgusele jõuda, mida mina vajan. Fakt on see, et eri aegadel on tarvis erinevaid asju. Süües kasvab isu, ja see on igati normaalne nähe.

Vihma käest räästa alla ja tagasi, soojad sokid jalga ja teki alla, söögist rääkimata. Kui need “pisiasjad” paigas, hakkab pihta. Siis on vaja ka armastust, hellust ja hoidmist. Soovide nimekiri kasvab. Jaurad mehe kallal, sest nii kerge on vastutust kantida! Miks sa mind õnnelikuks ei tee? Teadmata isegi, kuidas see peaks toimuma. Mina, mina, mina! Nii nagu ei tea mina, mida mina tahan, ei tea seda ka tema. Aastaid sai jauratud ta kallal, et miks ta mind ei hoia. Lõpuks läks tal kops üle maksa ja käratas “Miks ma peaksin seda tegema, kui sa seda ise ei tee?” Alguses tõmbasin herned täiega ninna. Selliselt korralikult kohe. Vihastasin ja staaritsesin kuni avastasin, et tõepoolest on tal õigus.

Selfish people live longer! Kui tahan, lähen üksinda kinno või teatrisse. Kui kaaslast pole võtta, siis so what. Selle pärast nüüd küll elu elamata jää. Ühel hommikul istusin ihuüksi Tallinnas Hilton hotelli hommikusöögilauas ja olin õnnelik. Ainuüksi seepärast, et mul nii hea mõte tuli. Vaatasin pintsak-lipslasi, kes kulistades hommikukohvi, scrollisid teise käega telefoni, olles mõtteis kes-teab-mis-planeedil. Vaatasin neid ja mul oli neist kahju! Päriselt ka! Nad isegi ei teadnud, et käisid kuninglikul hommikusöögil. Nemad ei näinud, kuidas linn hakkas ärkama ja elu virguma. Aga kui mõelda, et me elame vaid kord…

Ja nüüd mehest. Ega ka mina tea, mida tema tegelikult tahab. Miks? Pole aimugi. Vahel tundub, et mõned ei taha ega oska rääkida lihtsatest elulistest asjadest. Ma olen küll rääkimise usku, aga mis kasu sellest on? Üksinda ju pikalt ei etle. Ilmselt mäletab mu poeg siiani minu “mono-etendusi”, mil püüdsin järjepidevalt talle selgitada vanemliku hoole tagamaid. Ta vaatas mind mitmel-setmel korral nagu ilmaimet, saamata aru, millest ma räägin. Naised on Veenuselt ja mehed Marsilt? No, tõesti! Kuhu see planeet Maa järsku siis kadus?

*

Kunagi läinud  mees ja naine riidu. Naisele oli kombeks sel puhul kõnevõime kaotada ja nii ta vahel vaikinud nödala või paar. Mees teadis, et järjekordne vaikimisvanne on antud ja kutsus koju loomaarsti. Ikka selleks, et nemad oskavad ravida neid, kes ei räägi. Nali? Tegelikult mitte. Kuigi jah, sel korral saadi naine rääkima vetarsti väljakutse hinnaga.

❤️

Teine sõber rääkis, kui nad käisid naisega kinos mingit naistekat vaatamas. Teate ju küll neid filme, kui kinost tulles tahad kohe osta lennupileti Itaaliasse, sest ilmselgelt ootab Sergio sind ja ainult sind Trevi purskkaevu juures! Kinost väljudes märganud mees, et naine on vaikne ja mõtlik. Mees tahtnud küsida, kas naine on ka temaga õnnelik, aga jätnud selle targu küsimata. Ütles, et ta polnud vastuses kindel. Tuleb välja, et ka selliseid mehi on olemas, kes oskavad naist lugeda! Ilmselt tuleks need punasesse raamatusse kanda! 🙂

Igaks juhuks uurisin ka naiskolleegidelt, et mida nemad tahavad. Ikka seda meestepoolset mõistmist ja hoolimist, vastati. Jättes täpsustamata definitsioonid. Kuidas mees peaks mõistma ja hoolima, jäi ausalt öeldes segaseks. Ja nagu mulle kodus öeldakse, vaatan ma pidevalt valesid filme. Väidetavalt ei pidavat selliseid mehi olemas olema. Ei ole neid, jee! Ise oli ta aastal 1996 samasugune, aga kes vana asja mäletab, sel… Hea mälu? Vahel jääb vägisi mulje, et  mida väiksemad on ootused-lootused, seda kirkam on taevakaar. Mõttekoht, kas pole?

*

Hoolimatud mehed ja vinguvad naised? Paras kooslus, kas pole? Kui naine tahab vanaroosasid roose, siis ilmselgelt peab mees seda teadma. Või mille kuradi pärast tõid sa mulle taas kingiks piimašokolaadist südameid? Kas sa siis ei tea, kui kasulik on tume šokolaad jne. Näiteid võib tuua seinast seina ja vastust teab vaid tuul. Miks? Sest täna on täna ja homme on kõik juba teisiti…

Eneseabiõpikud ja stand-up etendused ei aita meid selles vallas. Vahet pole, on need show’d varjunditega või ilma. Sada aastat tagasi rühmasid meie esivanemad mõisapõllul. Õhtuks oldi nii väsinud, et kukuti koikusse ja eit ei arutlenud poole ööni teemal, mida vanamees temast arvab. Ja kuhu ta selle teadmisega oleks ka läinud?

*

Äkki tuleks naasta vanade liistude juurde? Teha tööd ja näha vaeva? Lootuses, et tuleb ka armastus. Ja kui ei tule, siis tühja sellest. Ega seepärast veel elu elamata jää! Vahet pole, mida me tahame, aga lisaks puhtale loodusele, rahule ja vaikusele, võiks meie kõigi põhivarustuses olla mõni hea sõber või kolleeg. Kellega vajadusel naerda ja lobiseda. Küpsetada õunakooki või tantsida sukkis jõulupeol. Mõtlemata, mida teised arvavad. Sest sel hetkel me lihtsalt tahtsime seda teha! Nii lihtne see elu ongi!

❤️

Ewa-Kaisa

üks isepäine naine