Miks liftikõne?

Koolitajad räägivad liftikõnest, aga kui mulle meeldib hoopis trepist käia?

Mulle isiklikult tundub, et vetsukõne on kordades efektiivsem lifti versioonist. Kujutate ette, et olete liftis ja tahate mõnele muljet avaldada, aga talle ei meeldi suletud ruumid. Tal on suva sinu 60 sekundist, mil püüad muljet avaldada. Tema tahab turvaliselt üles korrusele jõuda ega kavatse teise päheõpitud monolooge kuulata.

Elus on kaks asja, mille üle suudad tõeliseks rõõmustada. Need on õigel ajal süüa ja vetsu saamine. Muu on garneering.

Seepärast on kõikide kõnede Cadillac vetsukõne!

Kunagi ammu oli lendamine kordades kallim ja seda said endale lubada ärimehed. Selliseid horde, kes praegu saalivad ühest maailma otsast teise, puhkuste ajal ei liikunud. Olin üksikhooldaja ja mul polnud rahaliselt võimalik lennukiga Prantsusmaale sõbrannale külla minna. Seepärast otsustasime pojaga ette võtta Eurolinesi bussireisi, millest võiks pikalt ja laialt rääkida, aga see ei  haaku hetkel teemaga.

Olime tagasiteel koju ja tegime südaöises Strasbourgis aega parajaks. Istusime pargipingil ja ootasime bussi. Linn magas ja üksikud uitajad tuterdasid baaridest koju. Mul oli pissihäda, aga polnud plaanis näidata pojale Pissiva Ema skulptuuri. Seepärast tuli bussi oodata.

Selle saabudes palusin end viisakalt vetsu lubada. Kell oli kaks öösel ja kuhu ma oleksin siis pidanud minema – aga võta näpust! Tegemist oli ajaga, mil bussijuhid hoidsid bussis vetsuukse suletuna ja tegid vajalikke peatusi bensujaamades, et selleks mõeldud raha enda kuludesse optimeerida. Seepärast teatas bussijuht mulle külma kõhuga, et oodaku ma hommikuni, mil jõuame bensujaama.

Bussijuht oli leedukas, mina eestlane, ja nii ma talle sisistasin vene keeles korrektseid liitlauseid kasutades, et kui ta nüüd ja kohe ei ava mulle bussi tualetti, kavatsen tema juures püksid alla lasta ja pissida. Kogu teksti ilmestasin kehakeelega ja samas olid täidetud kõik kõne põhiprintsiibid:

Ärata tähelepanu!

Räägi lihtsas keeles!

Paku lahendus!

Olgem ausad, bussijuht sai aru igast minu sõnast, ja kummalisel kombel ei kulunud tal 60 sekundit, et uks avada. Vetsust väljudes ütles üks reisija sosinal, et küll ma olen ikka “смелая”.

❤️

Seega mõelge hoolega läbi, milline on Sinu vetsukõne! Põhiline, et oleksid veenev, sest kaotada pole midagi! 🙂

Taylor Swift – Ours

 

Ewa-Kaisa

ka bussiga reisija