“Miks sa käid üksinda kinos, teatris, reisil? Kas tõesti pole sul meest, kellega koos seda kõike teha?”, on mitmed uurinud.

Kas mul pole meest? Ja mis siis, kui see ka nii oleks? Huvitav, kas küsija sebib mulle siis mehe või on tegemist lihtsalt uudishimuga. Ma ei saa aru mis mul viga on. Miks mind ei huvita kes kellega magab või reisib? Mida telekast vaatab või tädile kingiks viib. Kui ma tahan mingit filmi vaadata, ei ole selleks meest vaja. Uskuge mind, selleks pole isegi eriluba vaja. Lähed kino kassasse ja keegi ei hakka jaurama ega siseraadios kuulutama. Ausalt öeldes ongi mõnda filmi parem üksinda vaadata.

Hiljuti käisin Estonias balletti vaatamas. Ka üksinda, sest sinna mina oma musi vedada ei suuda. Oli näha, et minusuguseid oli vähe ja enamus naisi olid kaaslastega. Õnneks ei hakanud keegi uurima, miks tulin üksinda ilu nautlema. Jalutasin pärast etendust läbi vanalinna Balti Jaama poole ja olin õnnelik.

Ma jumaldan üksi olemist. Mul on endaga hea olla. Mulle meeldib üksinda reisida ja poes kolamas käia. Keegi ei käi pinda ega kiirusta takka. Vahel märkan vapraid mehi, kes kaubamajades koos naistega poodlemas. Vähemalt on nad sellise näoga. Mõned istuvad kuulekalt pingil ja ootavad kannatlikult, mil armsam on uue garderoobi soetanud. Nii armas, kas pole?

Ka minu prints oli alguses teistsugune, aga aastatega muutume kõik. Paaril korral olen proovinud teda ka spaasse meelitada, aga ühest korrast piisas. Tüüp kimus akna peal suitsu teha ja uuris närviliselt mitu ööd me selles toas veeta kavatseme. Siis lubasin endale, et ei enam ja parem lähen üksinda.

City break pole tema cup of tea ja temaga koos olemiseks peaksin kalal, metsa tegemas ja suusatamas käima. Samas kahtlustan, kas tema seda tahaks. Mina küll ei taha, sest mulle sobib, et mul on ka oma aeg. Omad käigud, kinod, näitused ja reisid.

Foto: Kaupo Kikkas

Kunagi läksid nad Ahvenamaale kalale ja siis sain ühe kaaslase naise käest korralikult sugeda. Uurides miks ma meest reisile lasen. Lasen? Arvasin, et ta teeb nalja, aga ei. Vaesekesel oli tõsi taga, sest ta tõepoolest muretses. “Aga mis siis, kui nad leiavad sealt uue naise?”, oli tema hirmu alus.

Mis mõttes leiavad?  Ega see ole mingi sooduskampaania “Igale kalurile uus pruut”.  Tule taevas appi! Lähevad viiekesi kalale ja koju naastes visatakse koos võrkudega terrassile ka tuttuus naine 🙂 Kõlab nagu anekdoot, aga ei. Temake oli suures mures ja lootis minuga seda jagada. Mina ei võtnud vedu – kui saatus tahab, võib ta uue naise ka kodusest Rõõmu Kaubamajast leida. Selleks ei pea kalale sõitma ega nädal aega tina panema, et  mingi näkk ligi ujuks.

Teisalt mine tea. Just kirjutati Õhtulehes, et aasta aega Indias elanud meesterahvast olla ehituspoes uue naisega nähtud. Hm, Martin käis paar päeva tagasi jäätmejaamas. Mulle rääkis küll, et prahti ära viimas, aga mine tea… 🙂

Meenub aastatetagune lugu. Olin lapse isast lahku läinud ja läksin kolleegidega lõunale. Järsku astus lapse isa sõber ühe töökaaslase nina alla ja sisistas rusikas püsti “Ah, et sinusuguse pärast Vallu maha jäetigi”. Millegipärast pandi meid hetkega paari ja ilmselt poleks seda juhtunud, kui oleksin üksinda sööma läinud. Seega on üksindusel oma võlu.

Ja ärge muretsege mida teised mõtlevad. Nii kaua kui nad seda teevad, on kõik korras! Jamaks läheb siis, kui keegi enam ei mõtle! 🙂

❤️

Whiskey Blues | Best of Slow Blues/Rock #1

“Parim ravi edevusele on üksindus!”

(Thomas Wolfe)

Head edevuse ravi soovides!

Ewa-Kaisa

üksinduse nautleja