Mõned mehed on uurinud, mida ma arvan Marju Karini raamatust.  Seda just naise seisukohalt vaadatuna. Tõepoolest sai tema raamatu esitlusel käidud, aga lugenud ma seda pole.

Esikaas väidab, et räägitakse otse ja ausalt. Ilmselt nii ka on, sest liigse tagasihoidlikkusega autor ei hiilga.  Rahvast oli esitlusel palju. Umbes sama palju kui Kaja Kallase „MP“ omal. Kui Kallase raamatu esitlusele läksin täiesti teadlikult, sooviga saada autogramm, siis naiseks olemisele sattusin tänu juhusele.

Sõbrannaga esitlusel MEP

Avasõnu kuulates hakkasin tasapisi massist eemalduma. Lapates ümbruskonnas olevaid teoseid, kuulates teise kõrvaga teksti. Ausalt öeldes oli seda minu jaoks veidike palju. Raamatu söakas autor on öelnud, et tema ei taha meest, kes teda ülal peaks. Juba selles oleme üsna erinevaid. Mul pole midagi selle vastu, kui minu musi ostaks mulle väikese galerii,  kus saaksin toimetada. Vahelduva eduga olen pojale soigunud, et tulen töölt ära ja hakkan kodus kunsti tegema. Tüüp uuris seepeale kulmu kergitades, et mis rohte ma tarvitan. Kuuldes, et mitte mingisuguseid, soovitas neid võtma hakata. Tegelikult on tal ka õigus ja igapäevaselt ainult kodus olles hakkaks mul katus täiega sõitma.

Kõige ägedam esitlus oli muidugi Mart Sandri „Litsid“.  Tänu Hooandjale andsin sellele ka hoogu. Kirjandusklassikale tuginedes võib alustada „Kui mina kingitus näpus Kinomajja jõudsin, oli Mart Sander viinud esitluse üle Balti filmi-ja meediakooli (BFM) saali…”. Seda, et Sandril on meeletult hea stiilitunnetus, teame kõik. Seepärast julgengi seda esitlust kutsuda kõikide esitluste Cadillaciks!

Vt Karli Sauli pilte (Kroonika)

Ave Alavainu raamatu „50:50” esitlus toimus seevastu e-riigile kohaselt. Autor oli koduses Kärdla kodus Hiiumaal ja külalised otsaga Solarise Apollo pardal. Vaatamata heitlikule netiühendusele, oli kõik vinge! Ilmselt oskaks ka Ave Alavainu kordades pikantsema raamatu kirjutada, aga…

Istudes ühel päeval ilusalongis ja oodates kosmeetiku jutule  saamist, sirvisin talvist TradeHouse ajakirja. Leides Jesper Parve veeru, olin meeldivalt üllatunud. Ausalt öeldes ei leidnud ma tema raamatust „Mees” ühtegi pidepunkti, millest kinni võtta. Seevastu ajakirjas rääkis ta  julgusest. Sellest, mida meil kõigil napib. Tsiteerin: „Kui äge oleks, kui me ei kardaks järgida oma südame häält, ja tegeleda elus sellega, milleks meid siia maailma toodi. Siis oleks kindlasti ka meie tänavatel rohkem roosade nahkmantlitega vanapapasid ning imelisi ninarõngaste ja tätoveeringutega jumalannasid.”

Heakene küll, need ninarõngad on liiast, aga asja iva on ju kirjas. See, et muutmiseks tuleks astuda esimene samm. Pole vaja küsida,   milline, sest tegelikult teame me kõik seda vaistlikult. Kui vaid oleks oskust kõhutunnet kuulata ja julgust selle järgi toimetada. Ja muutuste tegemiseks pole kunagi hea aeg! Tubli, Jesper!

Youtube: Kate Winslet | David Kross ~ The Reader

*

Eriolukorra tõttu jäi sel nädalal Paksus Margareetas raamatu „Laevakokk Wend“ esitlus ära. See aga ei takista raamatut e-poest tellida. Kuigi jah, ehe esitlus on kordades ägedam. Mis ma siis oskan öelda? Seda, et vaatamata kõigele on parim kink raamat (kinkekaart). Seega polegi oluline, mida mina arvan otse ja ausalt kirjutatud raamatust. Meil kõigil on oma maitsemeel ja seega ei oma minu arvamus tähtsust.  Tähtis on, et inimesed loevad! Kes raamatuid, kes päevi, mil eriolukord lõpeb! Seniks olge(m) terved!

❤️

 

Kainet mõistust soovides

 

Ewa-Kaisa

raamatu sõber