Ma ei ole kunagi eriline rallihunt olnud. Kuigi tean, kuidas „puskadega“ sõideti. Tollal olid kõik vinged mehed rohkemal või vähemal määral ralliga seotud ja seepärast pole ime, et sai kõõlutud Tehumardi ralli ajal veokastis. Sõbranna mees sõitis ka kunagi rallit ja seega on, mida mäletada.

Krooni ajal sattusin tänu juhusele Soome rallile. Ametliku peasponsori järgi teatakse seda kui Neste Rally Finland või Neste Ralli. Sinna minejailt tahtis Soome-poolne piirivalvur teada, kes võidab. Rahva skandeerimise M-a-r-k-o-M-ä-r-t-i-n! peale oskas piirivalvur vaid pead vangutada, tõstes allaandmise märgiks käed.  Konstanteerides, et kuigi soomlased on rallirahvas, olete teie, eestlased, oma hääle ja pühendumisega meist mäekõrguselt üle. Tema hääles oli austus ja respekt! Lüües hoogsalt kõigile templid passi, võis sõit Jyväskyla poole alata.

Tegelikult pääsesin sellele reisile teise inimese õnnetuse tõttu. Minu „õnneks“ sõitis üks Saku Õlletehase VIP-persoon end jalgrattaga kipsi ja talle oli hädasti asendajat vaja. Kes meist pole kuulnud, et vajadusel tehakse pillimeestele „keha“! Õhtul kella kümne paiku helistas keskuse juht ja uuris, kas mul oleks tahtmist järgmisel varahommikul reisile minna. Loomulikult oli  mul see tahe, ja nii ma härrasmehele keha tegingi!

Kuigi pärast sain töö juures kuulda kadedike heietusi stiilis,  kellega ja kuidas ma magasin, et sinna reisile sain. Mis ma ikka kosta oskasin. Ütlesin, mida sel puhul öeldakse. Kui varastada, siis miljonit, ja kui magada, siis teadagi kellega. 🙂

Kui uurisin pärijalt otse ja omadega, kas tema oleks reisile minemisest loobunud, jäeti mind lõpuks rahule. Oh seda eestlust!

Igatahes elasime uhkes lossis, kus ühel õhtul toimus pulmapidu. Tulime väljasõidult ja olime piisavalt edevad. Suur saal oli rahvast täis ja juba olimegi saalis sees. Tartust pärit Neeme S istus klaveri taha ja kogu meie seltskond laulis noorpaarile „Elagu!“. Kinkides eelmiselt peolt kaasa võetud konjaki. Mäletamata, oli see poolik või mitte. 🙂

VIP Rallihundid

Seejärel lõpetas Marko Märtin võidu sõitmise ja tuli tükk tühja maad. Enne kui uus nimi hakkas esile kerkima. Ja taas leidus taas neid, kellele meeldis ehteestlaslikult ilkuda. Õnneks oli rohkem neid, kes uskusid temasse. Innustades ja kannustades ning sõit-sõidult hakkas rallimaailm end harjutama uute  nimedega – Ott Tänak ja Martin Järveoja. Olgem ausad, välismaalasel on mõlemat nime raske hääldada, aga las pingutavad.

Ja taas olid kõik asjatundjad. Kellele ei meeldinud, et Malcolm Wilsoni juurest Toyotasse siirduti ja hiljem kaheldi miks löödi käed  Hyundaiga. Teadmata telgitagustest ööd ega mütsi, ollakse asjatundjad igal alal. Kummalisel kombel teab publik alati sinust rohkem. Tundub, et see kõigest kõike teadmine on meil veres!

Ühel päeval, enne meistriks saamist, tuli kontori uksest sisse Martin Järveoja ja otsustasin olukorda ära kasutada ning küsida ettejuhtuvale Postimehele tegijalt autogrammi. Mõnele kolleegile tegi see kõvasti nalja, aga keda kotib. Vat kui müün saja aasta pärast selle lehe Ebay’s maha ja sõidan teist kõigist 60ndate Mustangil mööda. Olge siis kadedad, daa!

Nii nagu meile, eestlastele, meeldib olla. Kord tahame valida mitut presidenti, siis ei tee üks miss teisele liiga. Lõpuks oleme mõlemast ilma. Loodetavasti ei lähe ralliga nii nagu vahepeal tundus minevat.

Vahet pole, mis värvi on meie meeste kombekas, on Sterotek film kõikide dokfilmide Cadillac! Täiesti siiralt usun, et maailm oleks selle filmita tühjem ja mannetum paik ning loomulikult pean meie meestele pöialt.

Maailm on muutunud ja ilmselt on ka tänavune ralli uues kuues. Seda just tervisenõuete tõttu. Hetkel hoian hinge kinni ja pean pöidlaid pihus, et Rally Estonia üldse toimuks.

Ott Tanak – The movie

❤️

Sõbranna kutsus oma teismelise korvpallurist poja samuti filmi vaatama. Kui ta hiljem uuris, kas poiss on kossu mängides sama pühendunud, kui Tänak Inglismaale minnes oli, jäi tüüp suhteliselt kidakeelseks. Fakt on see, et ropu töö ja visaduseta ei jõuta tippu. Ausalt öeldes soovitan seda filmi kõigil vaadata, ole sa rallihunt või mitte. Selles filmis on kõike – kirge, tundeid, emotsioone, meeletuid häid kaadreid ja musa! Meeleliigutust ja -kindlust, pisaraid, pettumust ja sõprust. Kukkumist ja enda püsti ajamist, üle kivide ja kändude minemist ja palju muud. Iseenda ületamist ja lugupidamise õpetamist nii endale kui teistele! Vähemalt seda filmi vaadates on eestlane olla uhke ja hää!

❤️

 

 

Ewa-Kaisa

kuivõrd-niivord rallihunt