Kolmapäeva õhtu ja Vaba Lava Telliskivi loomelinnakus. Katmata poodium. Donna Nordica valged meenetega kotid ootamas külalisi. Nagu ikka, on esimesed read eriti tähtsate tegelaste jaoks. Inimesi voorib juurde ja peagi saab saal rahvast täis. Garderoobis on stangedel DN kleidid ja ruum täitub ootusäreva suminaga…

„Suusabaasis on tantsupidu“ saatel tantsivad vanad suusaässad Ago Markvardt ja Allar Levandi lavale. Suusad üle õla, kaifivad tüübid „kassikõndi“. Mega hea vaib, musast rääkimata. Kõik sobib ja on nii lahe!

Youtube: Suusabaasis on tantsupidu!

Hunt on-särgid, vinged kaelasallid, bling-bling!

DN, Love, pastelsed värvid ja mood i-n-i-m-e-s-t-e-l-e. Sellistele nagu meie teiega! Appi, kui vinge, et kleitidel on „pätitaskud“ .Ausalt öeldes ei kujuta ühtegi igapäevakleiti enam nendeta ette.

Mõnel tiivad seljal – või olid need hoopis diivad? Mine tea. Punased huuled, punased kingad. Ilusad lihtsad tüdrukud näitamas meile Donna Nordica moekunsti. Modelle igas vanuses, igast eluvaldkonnast. Issand, kui hea on näha lihast ja luust modelle. Nagu oleks tegemist hea Briti krimisarjaga. Kõik on ehe, nii mummud, kirsid kui inimesed.

Vanakas ja pluss-suuruses Nuustaku. Appi, DN teeb moodi ka neile, kel veidike rohkem liha luude peal. Tase! Kirsid, kontsad, lusikad… Nii igapäevases kui pidulikumas kastmes. Mumm, maxi mumm. Hillitsetud kõnnakul punane, või oli see hoopis neerumuster? Sinine pidulik. Ägedad kangad, sädelus viskamas õhku eri emotsioone. Lihtsuses peitub võlu! Argine ja pidulik on kenasti miksitud kokku ühtseks kompositsiooniks.

„Ta riivab mind ja mul kaob kontroll“ saatel tuleb Eda-Liis Kann lavale omas elemendis. Must-rohe-puna-kollane, appi! Seda on vaja proovida! Või siis ikkagi hoopis seda?

Ja see seelik? Või oli see hoopis komplekt? Aa, mis kingad…

Selge on see, et ilusa kleidi kandmiseks pole pidu vaja. Selleks on vaja DN kutset moeshow’le.

Vimkat viskav DN & Co

Just laulis Pearu Paulus „Neiu mustas kleidis“, ja kõik ongi läbi. Unenägu? Ei usu, sest selles ei oleks Erlend Štaub fotokunsti tegemas. Miks on show korraldajad ja moekunstnikud alati nii tagasihoidlikud? Show lõppedes ilmuvad kuidagi arglikult kummardama ja teevad siis kähku vehkat. Kuigi peaksid tulema ja lööma piltlikult öeldes jalaga ukse lahti, öeldes „Jah, minu tehtud! Nautige seda!“

Fotod: Erlend Štaub

Kokkuvõte:  Mustmiljoon ehedat emotsiooni ja ühe Vimka-kleidi võrra rikkamana kiirustan koju! Teades, et kotis on flaier, mis annab täishinnaga DN tootest -25 %. Oh, kuidas mulle nende vimkat viskav sügisõhtu meeldis! Oleks neid ainult rohkem!

 

❤️

Ewa-Kaisa Plakk

Vimka usku moenautleja